Поради батькам

Десять хвилин для здоров’я








    Ось малюк сидить за домашнім завданням, а ми слідкуємо щоб він сидів прямо і не відволікався. А не краще піти іншим шляхом? Кожні п’ятнадцять-двадцять хвилин виконувати прості гімнастичні вправи,які можуть зняти втому, додати свіжих сил.

Ось ми і пропонуємо вправи для активного відпочинку при втомленості. Батьки можуть вибрати декілька вправ для проведення фізкультхвилинки через двадцять-тридцять хвилин заняття, а потім комплекс -фізкультпаузу приблизно через кожну годину заняття.

    Фізкультхвилинка. Почати треба з вправ, виконання яких не потребує особливої уваги дитини: вони повинні бути доступні з першого показу дорослого. Кількість повторів 4-6 разів.

    Дракон. В.п.-основна стійка. На рахунок раз-два руки через сторони вгору, пальці розкриті, піднятися на носки, вдихнути. На рахунок три-чотири опуститися на всю ступню, руки опустити вниз, зробити видих, повернутися у в.п.

    Аеробіка. В.п.- ноги на ширині ступні. Раз-два нахил вправо, руки вниз вліво. Рахунок три-чотири те саме в іншу сторону.

    Фігурист. В.п. - руки на поясі. Раз -права нога вперед, носок відтягнутий, спина пряма. На рахунок два -нога назад, стояти прямо. На рахунок три-чотири те саме другою ногою.

    Лук. В.п.-основна стійка. На рахунок раз - мах прямими руками у боковій площині: права-вверх-назад, ліва-вниз-назад. На рахунок два -змінити положення рук, видих. Стояти рівно, прогнутися в грудній частині хребта.

    Пружинка. В.п. - основна стійка. На рахунок раз-два-три -пружинні присідання, руки вперед, спина пряма. На рахунок чотири - В.п.

    Хвилька. В.п. - основна стійка. На рахунок раз - прогнутися в грудній частині, напівприсяд. На рахунок два -випрямитися, руки до плеч. На рахунок три-чотири - руки вниз, спину округлити, видих.

    Фізкультпауза. Вісім вправ - це один з можливих комплексів для проведення фізкультпаузи. Кількість повторень кожної поступово зростає.