Головна

Подорож по закладу

Колектив

Фотогалерея

Карта сайту

Про нас

Безпека життєдіяльності

Батькам про правила дорожнього руху



    Проаналізувавши 600 дорожньо-транспортних подій у Волгограді, в яких постраждали діти, встановлено, що 80 % подій відбулися в радіусі одного кілометра від їх будинку. Тобто в тих місцях, де хлоп'ята ви [ні були 5 добре знати умови руху транспорту, місця пішохідних переходів, установки світлофорів, свідомо небезпечні ділянки. І хоча в дошкільних установах педагоги проводять заняття з дітьми по правилах дорожнього руху, привертаючи співробітників ГИБДЦ, на радіо і телебаченні виходять спеціальні тематичні передачі, в різних видавництвах готуються брошури, плакати, листівки, що пропагують правила дорожнього руху, проте ситуація до кращого не змінюється. Більш того, з року в рік дитячий травматизм росте, діти гинуть і отримують каліцтва як і раніше переважно в безпосередній близькості від будинку.
    Більшість батьків, стурбованих за своїх дітей, удаються до лайки, багатослівним попередженням і навіть до покарань. Такий метод не дає ефекту, адже дитина 3-5 років (а часто і старше) не може усвідомити небезпеки. Він не представляє автомобіль як небезпеку, яка може принести каліцтво або позбавити життю, навпаки, з автомобілем у нього зв'язані приємні враження. Ніщо так не вабить малюка, як автомобіль будь то іграшковий або справжній. Дитину можна навчити виконувати всі вимоги безпеки, не удаючись до залякування. Дитині необхідно вселити, що проїжджаючи частина призначена виключно для транспортних засобів, а не для ігор. Можна навчити дітей ще до того, як вони підуть в школу, умінню орієнтуватися в транспортному середовищі, прогнозувати різні ситуації, правильно визначати місце, де можна переходити дорогу, а перед переходом бути досить терплячим і завжди озирнутися по сторонах, перш ніж зійти з тротуару.
    Терпіння і наполегливість є ефективними засобами, що забезпечують успіх справи. Терпіння і наполегливість - те, чого нам так не вистачає в повсякденному житті. Терпіння і наполегливість, якими нам необхідно запастися хоч би ради врятування життя і здоров'я власних дітей.
    Швидкість руху, щільність транспортних потоків на вулицях і дорогах нашої країни швидко зростають і прогресуватимуть надалі. Тому забезпечення безпеки руху стає все більш важливим державним завданням. Особливе значення у вирішенні цієї проблеми має завчасна і правильна підготовка найменших наших пішоходів - дітей, яких вже зараз за комірами будинку підстерігають серйозні труднощі і небезпеки, і жити яким доведеться при незрівнянно більшій інтенсивності автомобільного руху.
    Причиною дорожньо-транспортних подій найчастіше є самі діти. Приводить до цього незнання елементарних основ правил дорожнього руху, байдуже відношення дорослих до поведінки дітей на проїжджій частині. Надані самим собі, діти, особливо молодшого віку, мало зважають на реальні небезпеки на дорозі. Пояснюється це тим, що вони не уміють ще в належному ступені управляти своєю поведінкою. Вони не в змозі правильно визначити відстань до машини, що наближається, і її швидкість, і переоцінюють власні можливості, вважають себе швидким і спритним. У них ще не виробилася здатність передбачати можливість виникнення небезпеки в швидко змінній дорожній обстановці. Тому вони безтурботно вибігають на дорогу перед машиною, що зупинилася, і раптово з'являються на шляху у іншої. Вони вважають цілком природними виїхати на проїжджу частину на дитячому велосипеді або затіяти тут веселу гру.
    Уникнути цих небезпек можна лише шляхом відповідного виховання і навчання дитини. Важливо знати що можуть самі діти:

    Починаючи з 3-4 років
- дитина може відрізнити рухому машину від тієї, що стоїть на місці. Про гальмівний шлях він ще уявлення не має. Він упевнений, що машина може зупинитися миттєво.

    Починаючи з 6 років
- дитина все ще має досить обмежену точку зору: бічним зором він бачить приблизно дві третини того, що бачать дорослі;
- більшість дітей не зуміють визначити, що рухається швидшим: велосипед або спортивна машина;
- вони ще не уміють правильно розподіляти увагу і відокремлювати істотне від незначного. М'яч котиться по проїжджій частині, може зайняти всю їх увагу.


    ЛИШЕ Починаючи з 7 років
- діти можуть впевненіше відрізнити праву сторону дороги від лівої. Починаючи з 8 років
- діти вже можуть реагувати миттєво, тобто тут же зупинятися на оклик;
- вони вже наполовину досвідчені пішоходи;
- вони розвивають основні навики їзди на і велосипеді. Тепер вони поступово вчаться об'їжджати перешкоди, робити круті повороти;
- вони можуть визначити, звідки доноситься шум;
- вони вчаться розуміти зв'язок величиною предмету, його віддаленістю і часом, вони засвоюють, що автомобіль здається тим більше, чим ближче він знаходиться;
- вони можуть відмовлятися від початої дії, тобто, ступивши на проїжджу частину, знов повернутися на тротуар;
- але вони по колишньому не можуть розпізнавати чреваті небезпекою ситуації.

    Важливо щоб батьки були прикладом для дітей в дотриманні правил дорожнього руху.
- Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком.
- Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти - дитина повинна звикнути, що під час переходу дороги потрібно зосередитися.
- Не переходьте дорогу на червоний або жовтий сигнал світлофора.
- Переходьте дорогу тільки в місцях, позначених дорожнім знаком "Пішохідний перехід".
- З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими. Інакше дитина може впасти або побігти на проїжджу частину дороги.
- Привертайте дитину до участі у ваших спостереженнях за обстановкою на дорозі: показуйте йому ті машини, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю і т.д.
- Не виходьте з дитиною із-за машини, кущів, не оглянувши заздалегідь дороги, - це типова помилка, і не можна допускати, щоб діти її повторювали.
- Не дозволяйте дітям грати поблизу дороги і на проїжджій частині вулиці.ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ НЕОБХІДНО І В АВТОМОБІЛІ

    Тут перед вами відкривається обширне поле діяльності, оскільки приблизно кожна третя дитина, що стала жертвою дорожньо-транспортної події, знаходилася як пасажир в автомобілі. Це доводить, як важливо дотримувати наступні правила:
• Пристібатися ременями необхідно абсолютно всім! У тому числі і в чужому автомобілі, і при їзді на короткі відстані. Якщо це правило автоматично виконується дорослими, то воно легко увійде у дитини в постійну звичку.
• Якщо це можливо, діти повинні займати найбезпечніші місця в автомобілі: середину або праву частину заднього сидіння, оскільки з нього можна безпечно вийти прямо на тротуар.
• Як водій або пасажир ви теж постійно виявляєте приклад для наслідування. Не будьте агресивні по відношенню до інших учасників руху, не обрушуйте на них потік проклять. Натомість поясніть конкретно, в чому їх помилка. Використовуйте різні ситуації для пояснення правил дорожнього руху, спокійно визнавайте і свої власні помилки.
• Під час тривалих поїздок частіше зупиняйтеся. Дітям необхідно рухатися. Тому вони прагнутимуть звільнитися від ременів або вимотають вам всі нерви.
• Удавайтеся до альтернативних способів пересування: автобус, залізниця,велосипед або ходьба пішки.

ЩОБ НІКОЛИ НЕ ПОТРАПЛЯТИ В СКЛАДНІ ПОЛОЖЕННЯ ТРЕБА ЗНАТИ І ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ РУХУ!
1. ПЕРЕХОДИТИ ВУЛИЦЮ ПОТРІБНО ТІЛЬКИ НА ЗЕЛЕНИЙ СИГНАЛ СВІТЛОФОРА!
2. ГРА ПОБЛИЗУ ПРОЇЖДЖОЇ ЧАСТИНИ НЕБЕЗПЕЧНА!
3. ГПД ЧАС ПЕРЕХОДУ ВУЛИЦІ БУДЬТЕ УВАЖНІ! ОБХОДЬТЕ ТРАМВАЙ СПЕРЕДУ, АВТОБУС І ТРОЛЕЙБУС ЗЗАДУ.
4. ПЕРЕХОДЬТЕ ВУЛИЦЮ ТІЛЬКИ В МІСЦЯХ, ПОЗНАЧЕНИХ ДЛЯ ПЕРЕХОДУ.













Повернутись на попередню сторінку

Повернутись на Головну