Головна

Подорож по закладу

Колектив

Фотогалерея

Карта сайту

Про нас

Безпека життєдіяльності

Банк усіляких цікавинок

Правила дорожнього руху
    Правила дорожнього руху народилися раніше, ніж на дорогах з’явилися перші автомобілі. В одному з Московських указів майже 300-річної давності писалося: «Людям, які мають коней, їздити по дорогах зі всілякою обережністю».. Близько 100 років тому в Парижі були затверджені чотири дорожні знаки: «Нерівна дорога», «Звивиста дорога», «Перехрещення доріг», «Перетин із залізною колією».

    Залізний песик
    Закриваючи ключами двері, ти, мабуть, ніколи не замислювався, звідки взялися замки – ці маленькі залізні песики, які стережуть двері.
    А першим замком був мотузок, зав’язаний міцним вузлом. Господарі намагалися перехитрувати один одного, вигадуючи секрети зав’язування вузлів.
    Ішли роки, і багачам, що турбувалися за свої скрині, мотузяний замок уже не годився. З’явилися металеві замки з кількома замковими шпарами, щоб заплутати злодія. До наших днів дійшли накладні, врізні та висячі замки.
    Найбільш давнім вважається накладний замок. Він винайдений у Стародавньому Єгипті, а звідти прийшов до Греції і Риму. Ключі від таких замиків були, порівняно з нашими, просто велетнями. Їхня довжина сягала 30 см. В’язку таких ключів носили на плечі з великою гордістю. Ключі були символом багатства і знаком пошани. А ключики-ліліпутики – від маленьких скриньок носили на пальцях, як каблучки.
    Висячі замки – винахід китайців. З Китаю вони перейшли до Індії, Персії і Риму. Цікаво, що в Київській Русі вони з’явилися раніше, ніж в Європі. Сьогодні крім звичайних замків, з’явилися найдивніші конструкції: буквенні, магнітні, годинникові. Вже з’явилися замки, які як розумні собаки впізнають господаря за голосом: вони не впустять до хати ніякого стороннього.

    Коли з’явилися пожежні?
    Перші постійно діючі загони пожежних з’явилися в Римі в І столітті до нової ери. Існували 7 загонів і в кожному з них було четверо лікарів для надання допомоги потерпілим. Пожежні поділялися на тих, хто носив і подавав воду, і тих, хто гасив вогонь за допомогою пожежних насосів. Уже тоді в Римі були багатоповерхові будинки, під час гасіння яких використовувалися пожежні драбини. Пожежні мали сокири, виготовлені зі шкіри й покриті смолою, відра для води. Для гасіння пожеж використовували рабів. Римляни перші винайшли спосіб гасяння пожеж за допомогою безперервного струменя води.











Повернутись на попередню сторінку

Повернутись на Головну