Повернутись на Головну
Повернутись на бібліотеку
|
Інтегроване заняття
(навчання дітей читати за методикою Л. Шелестової)
«Букви любим – їх вивчаємо і про все на світі знаємо)
Мета: Вчити дітей драматизувати знайому казку, користуватися засобами емоційної виразності, інтонацією, мімікою, жестами, ходою, характерними рухами.
Закріпити з дітьми вивчені букви (а, о, у, е, и, і), співати їхні пісеньки, розповідати вірші, в яких часто зустрічаються відомі звуки, добирати слова, які починаються на відповідний звук.
Продовжувати вчити викладати букви із різноманітного матеріалу, ліпити з пластиліну.
Виховувати любов до казок, почуття взаємодопомоги.
Матеріал: атрибути до гри, пластилін, дощечки, стеки, дерев’яні палички, каштани, ґудзики, цукерки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: Діти, подивіться, як багато гостей прийшло. Давайте привітаємося.
Діти: Усіх гостей вітаємо,
Всіх раді зустрічати,
Які в нас кояться дива
Вам хочем розказати.
Вихователь: Сідайте, будь ласка, діти.
(Стукають у двері).
- Діти, Петрушка прислав лист. Зараз я прочитаю, що нам написав Петрушка. У конверті є щось цікаве.
(Із конверта вихователь дістає аркуш паперу і читає загадку).
|
- «Я веселий і смачненький,
Круглощокий, рум’яненький,
Я від баби скік – і втік,
Я від діда скік – і втік.
Відгадайте як я звуся
І куди я покочуся.»
|
|
|
Вихователь: Про кого ця загадка? Так, молодці, про Колобка. Отже ми сьогодні пограємося у казку «Колобок».
(Дістає атрибути до гри і одягає дітям).
Вихователь:
|
Казка стукає у двері,
Привітаємо її,
Казку люблять всі на світі,
І дорослі, і малі.
|
|
|
Вихователь: Жили собі дід і баба та дожилися до того, що й хліба немає.
Дід просить:
- Бабусю, спекла б ти колобка!
- Та з чого я тобі спечу, коли й борошна немає?
- Ой, бабусю, піди у хижку та назмітай у засіку борошна та й буде на колобок.
Пішла баба в хижку, назмітала у засіку борошна, витопила у печі, замісила яйцями борошно, та й почала пекти колобка.
Вихователь: А щоб колобок був смачніший, давайте і ми допоможемо його випікати.
Забавляння:
- Печу, печу колобка із смачного борошна
(діти показують долоньками, як вони печуть).
Яйце цок – поб’ю (показують, як б’ють яйце)
І крутенько замішу (місять тісто)
Випікайся рум’яненький, випікайся червоненький,
Будем їсти колобка із смачного борошна
(тримаються за щічки і хитають головою).
Вихователь: От і молодці, допомогли бабусі спекти колобка. Бабуся поклала колобка на вікно, щоб він охолов. Він лежав, лежав на вікні, а тоді з вікна на призьбу, а з призьби – у двір, а з двору – побіг, покотився.
Котиться, котиться, а на зустріч йому Зайчик.
Зайчик: Колобок, Колобок, я тебе з’їм.
Колобок: Не їж мене, Зайчику-побігайчику, я тобі пісеньку заспіваю.
Зайчик: Ану заспівай.
Колобок: Я Колобок, Колобок,
|
Я по засіку метений, Я на яйцях спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік
Та й від тебе утечу!
|
|
|
Вихователь: Та й побіг знову. Біжить та й біжить дорогою. Перестріває його Вовк.
Вовк: Колобок, Колобок, я тебе з’їм.
Колобок: Не їж мене, Вовчику-братику, я тобі пісеньку заспіваю.
Вовк: Ану заспівай.
Колобок: Я Колобок, Колобок,
|
Я по засіку метений,
Я на яйцях спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Я від Зайчика утік
Та й від тебе утечу!
|
|
|
Вихователь: Та й покотився собі далі. Котиться, котиться, а на зустріч йому Ведмідь.
Ведмідь: Колобок, Колобок, я тебе з’їм.
Колобок: Не їж мене, Ведмедику, я тобі пісеньку заспіваю.
Ведмідь: Ану заспівай.
Колобок: Я Колобок, Колобок,
|
Я по засіку метений,
Я на яйцях спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Я від Зайчика утік,
Я від Вовчика утік
Та й від тебе утечу!
|
|
|
Вихователь: Та й покотився доріжкою. Котиться, котиться, а на зустріч йому Лисичка. Лисичка: Колобок, Колобок, я тебе з’їм.
Колобок: Не їж мене, Лисичко-сестричко, я тобі пісеньку заспіваю.
Лисичка: Ой, чула я твою пісеньку. Ти мені краще допоможи. До мене на парашуті прилітали букви. А що це за букви я не знаю.
Вихователь: Лисичко, наш Колобок і його друзі тобі обов’язково допоможуть.
- Сідай, будь ласка, Лисичко,
Показує букву А.
- Що це за буква?
- Поспіваємо пісеньку: А-А-А.
- Викладіть букву із паличок.
- Розкажіть вірш, де часто зустрічається звук А.
|
Айстра, абрикос, айва,
Починається на А.
Айстра око всім милує,
Абрикос нам смак дарує,
Аромат дає айва,
Про здоров’я ці слова.
|
|
|
- Придумайте слова, які починаються на звук А: абетка, абрикос, автомобіль, автобус, акваріум, акула, аптека, айстра.
Буква О.
- Що це за буква?
- Поспіваємо пісеньку: О-О-О.
- Викладіть з каштанів букву О.
- Розкажіть вірш, де часто зустрічається звук О.
|
Ось, гляньте, з оленятком олень
У зоопарку нашім є,
Окрайчик хліба тато Олин,
З-за огорожі їм дає.
|
|
|
- Придумайте слова, які починаються на О: овечка, осінь, окуляри, огірок, окунь, олень, очі, оселя.
Буква У.
- Що це за буква?
- Поспіваємо пісеньку: У-У-У.
- Викладіть з паличок У.
- Розкажіть вірш, де часто зустрічається звук У.
|
У долині жив удав,
Удавав, що все знав,
Удавав, що все умів,
У траві хвостом вертів.
У ріку лише дивився,
Удавав, що вже умився.
|
|
|
- Придумайте слова, що починаються на У: удав, українець, Україна, учень, учитель.
Буква Е.
- Що це за буква?
- Поспіваємо пісеньку: Е-Е-Е.
- Викладемо з паличок Е.
- Розкажіть вірш, де часто зустрічається звук Е.
|
Е – сказала буква е,
Звір мене не здожене,
І махнувши нам рукою,
Е розбилося луною.
Е-е-е – гукаємо у ліс,
Е-е-е – відгукується скрізь.
|
|
|
- Придумайте слова, які починаються на Е: електрик, ехо, електричка, едельвейс.
Буква І.
- Що це за буква?
- Поспіваємо пісеньку: і-і-і.
- Викладемо з ґудзиків і.
- Розкажіть вірш, де часто зустрічається і.
|
Івасик іграшками грався,
А по двору ішов індик,
Івась побачив і злякався,
І від індика в дім утік.
|
|
|
- Придумайте слова, які починаються на і: ірис, індик, Івась, іграшки, Ірина.
Буква и.
- Що це за буква?
- Поспіваємо пісеньку: и-и-и.
- Викладіть з каштанів и.
- Розкажіть вірш, де часто зустрічається звук и.
|
ич, ич, ич – хваливсь павич, -
Я над павами - панич!
Пави гнівались – «Цікаво!
А без тебе ми не пави?»
|
|
|
- Усі букви подружилися і тепер живуть в одному будиночку. Почитайте, які букви живуть у будинку.
А, О, У, Е, И, І.
Вихователь: Діти, давайте пограємо у гру «Впіймай звук». Я називаю слово, кидаю вам м’яча, а ви називаєте перший звук і кидаєте мені м’яча.
- А тепер пограємо у гру «Знайдіть пару».
Вихователь: Діти, ви умієте викладати букви з різного матеріалу, а зараз ви зліпите букви з пластиліну.
- Сідайте, будь ласка, за столи.
- Зліпіть букву, яка зображена на картці.
- Малята, коли ви ліпили букви, кудись зникла Лисичка.
- Я здогадалася, нам потрібно виконати ще одне завдання.
(Діти читають У-А, І-А, А-У).
- Давайте і ми покличемо Лисичку, а-у, а-у.
(З’являється Лисичка із підносом, на якому викладені букви із цукерок)
Лисичка дякує за те, що діти допомогли їй, пригощає цукерками. Прощається з дітьми.
- Діти, давайте і ми скажемо всім гостям до побачення.
|