Чарівна дідусева яблунька навчально-розвивальний посібник для дітей дошкільного віку.

Мета: Учити дітей розуміти і позначати словами поняття вгорі, внизу, розглядати картину і сприймати її зміст, розрізняти та називати основні кольори шляхом зіставляння, учити розуміти слова: «однакові», «різні» та класифікувати їх за кольором, та способом їх прикріплювання, продовжувати вчити встановлювати змістові зв'язки. Формувати навички самостійно описувати побачене. Розвивати у дітей дрібну моторику пальців рук, увагу, довільне запам'ятовування та відтворення, тактильні відчуття, спостережливість. Виховувати бажання гратись, посидючість, доброзичливість, почуття любові та поваги до навколишнього середовища, інтерес і турботливе ставлення до тварин. Матеріал: Панно тканинне з відкріплюючими елементами.


Хід гри:
Варіант 1: "Добери за кольором"
Вихователь пропонує дитині підійти до панно, уважно розглянути його та назвати побачені кольори. Закриваючи панно дати дитині декілька симетричних іграшок різного кольору та запропонувати викласти ті іграшки, які мають відповідний колір. Звернути увагу дитини на те, що різноманітність іграшок мають властивість бути, як подібними за кольором так і різними.


Варіант 2: "Прикріпи правильно"
Дітям вихователь попередньо демонструє виконання поставленого завдання на панні, діти уважно розглядають та слухають. Після демонстрації , надається можливість дітям виконувати завдання самостійно. Вихователь слідкує за роботою дітей, виправляючи помилки.


Варіант 3: "Один - багато"
Дати завдання для дітей по можливості порахувати скільки на дереві висить яблук, розповісти чи це багато, чи мало. Починати потрібно з двох – трьох поступово збільшуючи, порівнюючи одне з іншим.


Варіант 4: "Осінь – радісна пора"
Вихователь ознайомлює дітей з чотирма порами року, особливу увагу приділяє порі року Осені. Розширює обсяг знань дітей про властивості пори року, та зміни які відбуваються. Розповідає про те, що саме в осінню пору року люди збирають врожаї: овочів та фруктів, роблячи золоті запаси на зиму. Закріпивши свою розповідь прислів'ям: «Осінь збирає, зима з'їдає».


Вправа 5: "Вдячне деревце"
Вихователь розпочинає заняття з прислів'я про вдячність, доброту. Запрошує дітей розглянути серію різноманітних дерев, де діти можуть помічати відмінність плодових дерев від неплодовитих. Після того, як діти уважно розглянули, запропонувати зрівняти з деревом, що є на панні. Запитати у дітей чому саме це дерево діти порівнюють, за якими ознаками. Підвести дітей до поняття «Вдячне дерево».


Варіант 6: "Їжачок у садку"
Прочитати вірш П. Воронька «Їжачок – хитрячок». На виділені слова вихователем показати на зображенні: їжачок та фрукти. Активізувати виділені слова: їжачок - один, яблучок – багато. Наприкінці гри можна влаштувати танок, або хоровод їжачку.



Повернутись на Головну