|
Наче райдуга, в коробці
Розмістились гарні хлопці.
Всі неначе на підбір,
Тільки різний в них мундир.
Що за хлопчики оці?
Кольорові олівці…
|
    Про зображувальну діяльність (малювання, ліплення, аплікацію), про її величезний вплив на розвиток дитини, ви, шановні батьки, ще не раз будете мати змогу прочитати на нашому сайті. Ця ж інформація присвячується олівцям, недорогому і безпечному матеріалові для зображення.    
Олівці це безпечний матеріал для малювання втому плані, що під час малювання ними, діти не псують килими, серветки, скатертини, свій одяг, а також ваш настрій, дорогі батьки. Тож олівці, для ваших непосид, підходять як найкраще.    
В студії зображувальної діяльності і в групах садка ми теж досить часто пропонуємо дітям кольорові олівці, але щоб у дітей розвинути стійкі уміння і навички, ми з вами, шановні, повинні працювати разом.    
І так, якщо ви ще не відвели куточок, в якому дитина може вільно займатись творчістю, зробить це негайно. Заберіть зі столу книги, листівки все на чому захочеться помалювати вашій дитині, але не можна. Це збереже і ваш спокій і не відіб’є бажання у дитини створювати маленькі шедеври.    
Щоб дітям було зручно малювати, папір повинен бути цупким, щоб не рвався і не зминався. Олівець на такому папері лишає слід навіть від найменшого натискування. Величина паперу повинна бути не меншою за альбомний листок. Можна використовувати і шпалери. Олівці потрібно підбирати по віку дитини. З 2 до 4 років – набори з 6 кольорових олівців, старшим – з 12 і більше. Кольорові олівці досить крихкі, тому грифель не повинен надто виступати. Можна дітям пропонувати і м’які графітні олівці.    
Дітям завжди найважче дається зафарбовування і саме його діти завжди упускають під час малювання. Я раджу придбати дітям книжки – розфарбовки з малюнками, які дітям подобаються, але пропоную вам завжди слідкувати, щоб діти не виходили за межі контурів та вибирали олівці відповідного кольору.    
Для того, щоб підтримувати стійкий інтерес до малювання, потрібно не тільки цікавитись результатами, хоча це також дуже важливо, а і частіше малювати разом, організовувати виставки дитячих малюнків, щоб діти відчували, що їх роботу цінують і навіть любуються.    
Правила малювання олівцями
• Олівець потрібно тримати трьома пальцями дещо вище від заточеного кінця, сильно не притискуючи.
• Вертикальні лінії потрібно малювати зверху вниз, рука при цьому з олівцем з боку від лінії. Горизонтальні лінії малюємо зліва направо – рука внизу. Так вести лінію потрібно для того, щоб бачити, як малюєш, тоді лінії будуть набагато рівнішими.
• Лінії потрібно малювати відразу, не зупиняючись, не відриваючи олівець від паперу. Не треба проводити лінію кілька разів.
• Предмети прямокутної і квадратної форми потрібно малювати зупиняючись на кутках, щоб можна було б подумати, як малювати далі.
• Предмети округлої форми потрібно малювати одним рухом, без зупинки.
• Зафарбовувати потрібно не відриваючи олівець від паперу зверху вниз, або зліва направо, або по кругу, залежно від форми предмета.
• Під час зафарбовування не можна виходити за контури намальованого предмета, та не залишати «галявин».
• Під час зафарбовування потрібно рівномірно натискувати на олівець.
• Для посилення кольору не потрібно притискати олівець до паперу, краще повторити зафарбовування в протилежному напрямку.    
Пам’ятайте, що діти беруть з вас приклад в усьому, тому від того як ви тримаєте олівець, ручку , залежать і майбутні успіхи вашої дитини в школі, то ж краще звернути увагу на це зараз. Приділіть малюку більше уваги, сходіть на прогулянку до лісу, парку, річки, наберіться неповторних вражень та відобразіть їх разом з дитиною в малюнку. Помилуйтеся своїм шедевром, вставте його в рамку, складіть оповідання, вірш за його змістом, знайдіть слова похвали за конкретні досягнення дитини в цій роботі. Будьте щирі з дитиною і у вас все вийде.
Робоче місце творчої дитини
    Напевно, навіть не варто говорити про те, наскільки важливо організувати робоче місце, за яким малюк має займатись малюванням. Про те що воно повинно розміщуватись біля вікна, світло падати на робоче місце зліва, а висота стола і стільчика відповідати один одному і росту дитини, це відомо всім. Але є ще декілька маленьких хитрощів, які зроблять заняття більш успішними, а вас позбавлять від необхідності проводити генеральне прибирання приміщення кожен раз після їх закінчення.
• Щоб запобігти виникненню неприємних ситуацій під час малювання фарбами, застеліть стіл клейонкою (підійде і досить великий шматок цупкого картону).
• Під рукою дитини під час малювання повинна бути серветка паперова, або із тканини (витерти руки, пензлик, стіл). Ідеально підходять гігієнічні серветки.
• В якості палітри можна використати звичайну білу тарілочку, кахельну плитку, або просто листок цупкого білого картону. Головне, щоб палітра була білою, або прозорою, інакше її колір буде впливати на отримання потрібного кольору.
• Під час малювання пензлик необхідно мити перед кожною зміною кольору.
• Пензлик ні в якому разі не можна залишати у воді.
• Для роботи з пластиліном потрібно мати пластикову дошку чи клейонку, а також стек.
• Щоб дитина мала змогу робити гарні колажі та аплікативні роботи необхідно придбати кольоровий папір, пензлик для клею, клейстер.
|